Kolejny wpis ze sporym opóźnieniem, gdy to publikuje zazwyczaj zlecenie jest ukończone. Tym razem nasza realizacja obejmuje adaptacje strychu, ocieplenie stropu oraz ocieplenie całego strychu wraz z całą zabudową. Zlecenie zrealizowaliśmy w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Dom położony w lesie w pięknej okolicy.

Prace rozpoczęły się od ocieplenie stropu nad piętrem – 3 warstwy wełny po 15 cm grubości. W tym wypadku marka wełny nie miała większego znaczenia – klient wybrał i dostarczył produkt.

Następnie zajęliśmy się ociepleniem dachu a wcześniej wykonaliśmy szczelinę wentylacyjną przy użyciu dostarczonej membrany.

Wybór materiału na ocieplenie dachu ma znaczenie – my pracujemy na sprawdzonych produktach m.in wełnie mineralnej firmy Knauf. Taki produkt wybrał nasz klient. Łączna grubość wełny 30 cm.

Po dłużej chwili pierwsza warstwa 15cm wełny została umieszczona pomiędzy krokwiami.

Następnie nadszedł czas na montaż wieszaków i wykonywanie stelaży pod zabudowę poddasza z płyt GK

Po wykonaniu stelaży i umieszczeniu drugiej 15 cm warstwy wełny mineralnej Knauf w stelażach nadszedł czas na zastosowanie foli paroizolacyjnej aluminiowej zgodnie z życzeniem naszego klienta. Na pewno jest to dobry wybór względem zwykłej żółtej foli paroizolacyjnej. Dlaczego?

Folie metalizowane odbijają promieniowanie cieplne i dzięki temu dodatkowo zapobiegają stratom ciepła

Zalety takiej foli to m.in:

  • szczelne dla pary wodnej
  • zapobiegają stratom ciepła przez odbijanie promieniowania cieplnego
  • stanowią dodatkową wiatro- i paroizolację
  • uniemożliwiają zawilgocenie izolacji cieplnej dachu
  • dzięki zbrojeniu jest odporna na rozrywanie
  • odbijając energię cieplną, wytwarza dodatkowe efekty termoizolacyjne
  • elastyczne i łatwe w montażu

Efekt po wyklejeniu folią – jak z filmu Sexmisja 🙂 ale tylko chwilowo bo płyty GK wkraczają do akcji. W kolejnym wpisie pokażę kolejne etapy z tej realizacji oraz efekt końcowy z którego nasz klient jest zadowolony.