A więc na poprawę samopoczucia sprawiliśmy sobie baterie kuchenną firmy Grohe model Feel dostępna w Leroy Merlin (5 lat gwarancji) (chyba linia na market) spotykana również pod nazwa Concetto, różnica tylko w uchwytach od sterowania wody. 

Bateria kuchenna z AliExpress nie została odebrana, bo zaskoczono mnie kosztami, wiec kazałem ja odesłać do nadawcy. Niestety nadawca porzucił przedmiot i leży w magazynie rzeczy znalezionych – porzuconych i toczy się spór o zwrot pieniędzy (na razie nadawca również ich nie ma)

Nauczka – nie zamawiać produktów z Chin z dostawą z udziałem kuriera UPS itp. Mało, że naliczyli sobie prowizję, to na celnym do wyliczenia cła do wartości produktu dodano koszty transportu i to było kluczowe, ponieważ przewyższyło cenę nabycia – zamawianej baterii. 

Niestety skośny ludek tak wypełnił dokument transportowy… Normalnie cło od wartości produktu wyniosłoby jakieś 80zl a tak wyliczyli jakaś kosmiczną sumę transportowa i od tego cło plus prowizja firmy kurierskiej za zabezpieczenie opłaty cła, co w sumie wyszło grubo ponad 400 zł.. 

Więc jeśli już coś zamawiać to tylko standardowa długą wysyłką pocztową. 

Ps. finalne rozwiązanie sprawy – środki w całości zostały mi zwrócone J

error: Content is protected !!