Mamy stan surowy zamknięty a właściwie prawie Developerski brakuje już tylko elewacji:) i można się wykańczać. Swoją drogą dokładnie rok temu została wbita pierwsza łopata 😀

Dziś zgodnie z planem nastąpił montaż segmentowej bramy garażowej firmy Novoferm kolor Winchester, napęd Novomatic 563s wraz z fotokomórkami przez firmę Rapi Bramy Automatyka Drzwi, która ma swą siedzibę przy ul. Cymbalistów 6 w Warszawie. Polecam kontak z p. Marzeną Piwowarczyk tel. 601-343-601, https://www.rapi.com.pl/ – kontakt rewelacyjny, inni wykonawczy powinni brać przykład, ale to temat rzeka.

Sam produkt Novoferm oceniam go na bardzo wysokim poziomie i śmiem twierdzić, że należy go odbierać, jako produkt premium względem konkurencji. A jeśli mowa o konkurencji to Wisniowski się nie umywa, już raz wspominałem, że dużo tam marketingu i pompowanie w ten cel, $ lecz gdy się porówna już same profile jeden obok drugiego widać różnice. Polecam porównać sobie oba, m.in p. Marzena pokazała mi trzy profile Wiśniowskiego, Novoferm i Hormann. Z tych 3, Novoferm wypadł najlepiej. 

Profil bramy Novoferm ma grubość 45mm oczywiście liczę się z tym, że ktoś wspomni tutaj o Wiśniowskim tak ma profili o grubości 60 mm tylko proszę zobaczyć jak to wygląda, profil nie jest jednolity i cały w tym szkopuł a cena to już inna bajka. Harmann ma 42 mm także ma w ofercie 67 mm, ale ten drugi też inna półka cenowa. W ramach porównania w widełkach do max 8-9tys Novoferm bije konkurentów właśnie profilem 45mm. 

Kolejna rzecz ważna dla funkcjonalności bramy przy szerokości 5m to, że Novoferm stosuje 5 składanych segmentów. Z tego, co zauważyłem Hormann i Wisniowski ma tylko 4 segmenty szersze. Niestety przy szerszych bramach nie działa to korzystnie szczególnie ma to znaczenie przy ciemnych bramach. Segmenty są bardziej narażone na odkształcenia spowodowane promieniami słonecznym, oczywiście sprzedawca może zaproponować wzmocnienia, ale to już dodatkowa kasa za dopłatą… 

Jak zauważycie od środka moja brama ma białe okucia wizualnie zdecydowanie ładniej to wygląda i tak tez ma Hormann, u Wisniowskiego w UniPro niestety żywy ocynk, dopiero w modelu Therm dają białe. 

Bardzo przemyślana rzecz to komórki w świetle bramy, zamiast na elewacji czy blenda w kolorze bramy. Dobra koniec tego pisania poniżej fotki.

Reasumując Novoferm to bardzo wysoka, jakość moim zdaniem produkt Premium w rozsądnej cenie i warto go rozważyć przy wyborze. Ja gdybym miał ponownie wybrać wybrałbym bez dwóch zdań Novoferm a przypadkowo na ta markę trafiłem, bo niestety wszędzie gdzie pytałem o bramę wciskano mi Wiśniowskiego – nie bez powodu zapewne dystrybutorzy maja pewnie najlepszy zarobek. Całe szczęście p. Marzena, jako jedyna dała mi swobodny wybór bez sugerowania weź Pan Wiśniowskiego, bo inni biorą, u nas to 90% sprzedaży – takie teksty na mnie nie działają. Zanim coś wybiorę wole dokładnie poznać produkt 🙂

Teraz rozgryzam elewację i już zauważyłem, że w pierwszej kolejności dystrybutorzy -składy proponują takie tynki gdzie producent dał im mieszalniki… Ale mam już swojego faworyta o tym wkrótce.

Fotokomórki w świetle bramy

pakiet antywłamaniowy WK2/RC2

Bardzo elegancki pilot

Idealnie komponuje się z drzwiami, podobnież Wiśniowski ma inny odcień i nie zgrywa się to z drzwiami firmy Wikęd.

Górna blenda w kolorze podobnie ma Hormann, Wisniowski niestety ocynk..

error: Content is protected !!