Kilka słów o materiałach:

Płyta ma grubość 8mm, Pianka – 2cm, Pianka na siedzisko odpowiednio grubsza- 5cm, Owata – ok. 1cm. Klej tapicerski, Klej montażowy do pistoletu oraz taker + zszywki. Pogoda dobra, więc rozłożyłam się ze wszystkim na stole na tarasie, nie wyobrażam sobie kleić klejem tapicerskim nigdzie indziej – wiadomo – zapach 😉

Panele rozłożyłam tak, aby stworzyć pierwotną całość płyty, z której były docinane. Dla pewności ponumerowałam poszczególne prostokąty – tzn. każdy trójkąt w danym prostokącie nr 1, i tak dalej.

Zaczęłam od sufitu – najprostsze jest docinanie pianki – nie potrzeba noża – pianka jest na tyle cienka, że duże nożyczki są wystarczające. Klej – chwila odczekania wg instrukcji;) i pianka przyklejona.

Potem docięcie z małym zapasem owaty i również kleimy na klej. Warto robić to w jednorazowych rękawiczkach. Ponadto owata jest na tyle wdzięcznym materiałem, że daje miękkość i puszystość na gąbce, a na rantach i rogach fajnie się rozciąga, dzięki czemu nie tworzą się dodatkowe zgrubienia materiału.

Na koniec docinam materiał. Kupiłam z metrowym zapasem, więc spokojnie docinam troszkę więcej po bokach. Najważniejsze i najtrudniejsze są 2 rzeczy: dobrze naciągnąć materiał i ładnie obrobić rogi. Materiał jest dość gruby, warto delikatnie pościnać nadwyżki materiału w tych miejscach, aby nie było zgrubień. Ostatecznie stwierdziłam, że poza klejem będę używać takera i zszywek.

I sufit gotowy:)

Na ten moment mam wszystkie panele oklejone gąbką i owatą. Elementów Wąskiej ścianki wiatrołapu nie okleiłam owatą w obawie, że jednak będą za grube

Po suficie zrobiłam siedzisko. Poniżej fotorelacja;) W tym wypadku gąbkę docinałam ostrym nożem. Musiałam zlepić 2 kawałki, gdyż zakupiłam kwadraty 40×40. Ten element pokryłam owatą, dzięki czemu wyrównałam łączenie gąbek i dodałam puszystości 🙂

Najbardziej obawiam się dopasowania wszystkich elementów na ścianie… moduły powinny lekko na siebie nachodzić, dlatego tak ważne jest dobre wykończenie kątów i lekkie spłaszczenie brzegów.

Teraz pora na trójkąty;)

error: Content is protected !!