Z salonem większego problemu nie miałam – od początku wiedziałam, że będzie Beckers Light grey. Jedyny dylemat dotyczył ścianki Tv – może cegła? (Mąż się nie zgodził, bo będzie na klatce schodowej i tam wystarczy😂), a może ciemniejszy kolor ścianki? A może farba z brokatem? Jeszcze rozważałam tapetę na ścianie przy wejściu z wiatrołapu, jednak żadna mi się nie spodobała wiec pomysł umarł śmiercią naturalna. W każdym razie póki, co walczymy z piętrem – salon musi poczekać.

Light grey poszedł również na pierwszy rzut na górny korytarz. Fotki nie mam, ale już jest na gotowo po 2 warstwach malowania.

Do pozostałych pomieszczeń zakupiłam testery kolorów i jestem z tego bardzo zadowolona, bo naprawdę próbniki w sklepach są kompletnie nieadekwatne i te kolory nijak się maja do rzeczywistego koloru, jaki wychodzi na ścianie. 

I tak to po kolei mamy Niezmącony turkus Duluxa do zygzaków w Pokoju Córki.  Jej wybór – nie będzie na mnie jakby, co 😂

Do Synka miałam 2 podejścia: poniżej kolor Córki pod tapetą i Wdzięczny szafirowy Duluxa.

Ostatecznie stwierdziłam że może być za ciemny, i zakupiłam próbniki Aqua Beckers i Baby Blue Dulux:

Są bardzo zbliżone kolorystycznie – na górze Aqua na dole Baby blue.

Sypialnia. No tutaj to temat okazał się najtrudniejszy. Po pierwsze mamy ogromny skos nad łóżkiem i stwierdziliśmy ze zostawiamy go białego żeby nie zaciemniać pomieszczenia. Więc tak naprawdę do pomalowania są  2 ściany – z czego jedna z oknem i ścięta skosem, a druga ze ścianka Tv i z drzwiami.  A kolory no cóż… błądziłam strasznie, długo się wahałam, poniżej efekty 😂

Drugi Od lewej to mój wybór – magnat mglisty krzemień, wiem – ciemny, ale najlepiej komponuje sie z tapetą. Nie chciałam żeby było za jasno, jedyne, co to rozważałam jasny skos (stad pozostałe odcienie), ale odeszłam od tego pomysłu 😉

Co do gabinetu – wciąż szukamy. Nie ukrywam, że wszystko porównuję z obecnym mieszkaniem, a w nowym domu chce mieć wszystko inaczej.

Dziś mąż skończy pokój turkusowy i pewnie 1 raz niebieskim i Syna pomaluje. Efektem pochwale się jak już będzie na gotowo pomalowane.

error: Content is protected !!