Dopiero co 03.08.2017 r uprawomocniło się pozwolenie na budynek. Rozpocząłem inwestycyjne w trakcie bez prawomocności a już trzeba składać kolejne.

Dziś odebrałem projekt budowlany przyłącza gazowego od skrzynki do budynku. Koszt 400 pln tak się dogadałem. Po uzyskaniu pozwolenia – wykonanie z materiałami i dokumentami (tj. protokół szczelności, kierownik budowy z wypełnieniem dziennika budowy plus opinia kominiarska – 2000 pln czyli łącznie 2400.

Teraz czekamy, materiał na ściany piętra zamówione udało się jeszcze taniej niż parteru – sztuka negocjacji.

Teraz zastanawiam się nad kominami. Do kominka systemowy z ceramiki proponują mi Icopal lub Schiedel Rondo Plus, na tapecie jest jeszcze Konekt. Skłaniam się ku Schiedel – muszę to przemyśleć i porównać cenowo – zadanie na jutro. 

Do kotłowni natomiast idą szachty wentylacyjne a w to rura ze stali nierdzewnej. Nie ma co przepłacać i tak ceramika nie sprawdza się przy piecu kondensacyjnym, bo potem wkładają wszyscy instalatorzy rurę do ceramiki…. a gdyby nawet coś się stało to zawsze jest opcja wyciągnięcia rury i wstawienia nowej. W przypadku komina ceramicznego jakby coś się stało z ceramiką np. nieszczelność (błędy ekipy) to trzeba rozbierać cały komin..

error: Content is protected !!