Trochę czasu spędziłem nad wyborem kominów, przejrzałem wszystkie począwszy od Schiedel, Plewy, Jawar, Leier, Konekt – wybór padł jednak na polski produkt firmy brata.pl

Do salonu do kominka wybrałem komin systemowy Brata uniwersal wysokość 8,66 m ( SW 36x50x33) + do tego zestawu od stropu pustaki wentylacyjne 2 x W2 wysokość 5,66 m ( 24x36x33) pustaki – 34 sztuki 

W kotłowni z przeznaczeniem pod piec kondensacyjny będą wyłącznie pustaki systemowe z keramzytu również Brata + wentylacja.

SW2 spalinowy + podwójna wentylacja (55x36x33) wys 8,66 – pustaki 26 sztuki + od stropu pustaki W3 ( 52x24x33) wys. 5,66 – 17 sztuk pustaków. 

W pustak kominowy- spalinowy będzie włożona rura 125/80 kwasoodporna od pieca kondensacyjnych. Dlaczego tak a nie 80 w kanał wentylacyjny? Ponieważ gdyby piec zaciągał powietrze do komory spalania poprzez przestrzeń wewnętrzną pustaka wychładzałby powietrze w efekcie, czego piec ma mniejsza efektywność etc. W kondensatach po to jest przyłączenie 125/80 w ten sposób  powietrze zaciągane do komory ogrzewa się przy ściance odprowadzanych spalin.

Zamówienie złożone w internetowym składzie budowlanym siedziba w Pruszkowie (Budiker.pl) polecam miły i rzetelny kontakt z doradcą handlowym p. Adrianem Bombińskim tel.512 387 100, który zaproponował przystępna cenę i wygrał w ostateczności względem składów w których się zaopatrywałem po sąsiedzku.

Blisko nie zawsze oznacza przystępna cenę dla Inwestora, przekonałem się o tym już kilkakrotnie. I tak moi skład, w którym się zaopatrywałem wypadł najmniej korzystniej… a zostawiłem tam sporo gotówki. Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, ale nie za wszelka cenę kosztem budujących się ludzi, który często i gęsto zadłużają się na 30 lat w bankach na wymarzony dom.

Drodzy dostawcy zarabiajcie uczciwie, ale stosując rozsądne marże. Jestem akurat osoba, która mocno porównuje ceny (mam wiele wspólnego z branża sprzedażowa, wiec triki na mnie nie działają) ponadto cenie sobie dobra i uczciwą obsługę. Jeśli ktoś gra ze mną do jednej bramki, uczciwie będę go polecał swoim sąsiadom, którzy się zamierzają budować obok mnie lub moim znajomym. Tym, którzy chcą szybko się wzbogacić moim kosztem dziękuje. 

Reasumując dostawa kominów planowana na Poniedziałek-Wtorek – przesyłka kurierska na palecie. W poniedziałek planowo dostawa materiału na więźbę od wspominanego p. Tadeusza,  opóźnione rozszalowywanie stropu i podpór i ogień do przodu, bo normalnie źle się czuje jak robota stoi w miejscu. 

error: Content is protected !!