Ostatnio coraz mniej czasu mam, aby wejść tutaj i zamieścić kolejne nasze prace. Poniżej zlecenie wykonane w Ożarowie Mazowieckim, segment z 2007r – zapadła decyzją o otwarciu poddasza w związku z tym, iż na poddasze dostała się kuna.

To zastaliśmy po otwarciu poddasza, gryzoń narobił sporego spustoszenia.. w tym co pozostało znaleźliśmy szczątki łupów, które naznosiła kuna i konsumowała pod zabudową.

Znaleźliśmy również wiele błędów wykonanych przez poprzednią ekipę wykonującą ocieplenie poddasza na rzecz developera. Zazwyczaj tanie ekipy do tego ludzie ze wschodniej granicy plus developer nie wróży nic dobrego. To co widać to na pierwszy rzut oka, źle wykonana zabudowa okien, co prowadziło do zbierania się wilgoci w rogach co doprowadziło do pękań i wdał się grzyb.

Zaczęliśmy od rozbiórki zabudowy płyt GK

Źle wykonana zabudowa okien
Zła zabudowa okien dachowych

Otwieramy puszkę Pandory

Czas rozpocząć rozbiórkę

Nowy materiał na ocieplenie oczekuje na rozpakowanie

Ocieplamy poddasze wełną o najlepszych parametrach – Knauf Unifit 0,33

Pierwsza warstwa pomiędzy krokwie częściowo ułożona

W między czasie poprawiliśmy konstrukcję zabudowy okien dachowych, wykonując węgarki okienne. Dzięki temu ciepłe powietrze – zwłaszcza, gdy pod oknem jest grzejnik – opływa zimą szybę, ogrzewaj ją – nie dochodzi więc do jej zroszenia, gdy na dworze jest zimno, a powietrze w pomieszczeniach na poddaszu – wilgotne. Ociepliliśmy również okna, dzięki poprawie rusztu wnęki okiennej, zniwelowaliśmy motki termiczne jednocześnie jest lepszy dostęp do okna a także do pomieszczenia wpada więcej światła.

Zlecono nam również wymianę podłogi na strychu poddasza, ponieważ uginała się. Więc zapadła decyzja o wymianie wszystkiego – zerwanie płyt OSB zastosowano zbyt cienkie i zerwaniu lichych już desek pod nimi. Przy tej okazji mieliśmy łatwiejszy dostęp do wymiany ocieplenia stropu.

Wykonaliśmy pełne deskowanie stropu plus zastosowaliśmy płyty OSB właściwej grubości.

W między czasie na życie wykonaliśmy kilka przeróbek w instalacji elektrycznej a także rozprowadzono instalację wraz z nagłośnieniem w suficie poddasza.

Przy tej okazji poprowadziliśmy również instalację elektryczną na potrzeby zamontowania zewnętrznych elektrycznych rolet dachowych

Po wstępnym szpachlowaniu do Q2 i wklejeniu flizeliny a także taśm tuff tape we wszystkie narożniki, należało przejść do dalszych etapów Q3 całopowierzchniowe pokrycie do 1mm masą finiszową oraz następnie do Q4 – całościowe pokrycie powierzchni od 1 do 3 mm masą finiszową.

oświetlenie led w skosie pod docelową zabudowę garderoby

Na sam koniec przyszło wszystko dokładnie wyszlifować naszą żyrafą, odpylić, zagruntować i przejść do malowania.

Efekt finalny

Zamontowany wiatrak wg. koncepcji inwestora

Kolejne prace na niższej kondygnacji odbędą się w kolejnym miesiącu.