Nasze Jabłonki otrzymują zestaw monitoringu. Teraz inwestor wszystko widzi online, zdalnie otwiera dom ekipie, bramę, rolety itd. Powiem wam, że ułatwia to wiele spraw. Ekipa od kominka, dzwoni i wpuszczam ich, gdy widzę, że są pod budynkiem. Docelowo, gdy zamieszkamy otwieram dwie bramy wjazdowa oraz garażową i kurier wrzuca paczkę do garażu a ja wszystko będę widział na monitoringu. 

Taki zestaw zakupiłem

Zakupy wykonane poprzez sklep internetowy https://zabezpieczeniapoznan.pl/ Porównywałem ceny i tam  wychodziło najkorzystniej. Generalnie samemu należy sobie złożyć zestaw, wszystkie gotowe zestawy czasem wychodzą drożej lub w komplecie jest coś o gorszych parametrach – różne są polityki zakupowe.

 Mój Rejestrator z POE Hikvision ds-7608NI-K28P

http://zabezpieczeniapoznan.pl/rejestrator-do-kamer-ip-hikvision-ds-7608ni-k28p-na-8-kamer-z-poe-p-1807.html

Do tego trzeba dokupić sobie dysk u mnie 4TB

Rejestrator ma możliwość podłączenia dwóch dysków po 12TB. Do rejestratora warto dokupić sobie listwę przepięciową! w markecie za 50zł.

Kamery HIKVISION 4MB, obiektyw 2.8mm

Przy wyborze kamer warto zwrócić uwagę na rozdzielczość, ale także na obiektyw stało ogniskowy są różne 2,8mm; 4mm; 6mm. Dlaczego obiektyw jest ważny? Im mniejsza ogniskowa np. 2.8mm tym kamera ma większy zakres widzenia – szerokokątna. Przedstawia to poniższy filmik. Różnice są po ok. 20% w polu widzenia

Dodatkowo na elewacji zawiśnie zestaw zewnętrznych czujek WatchOut Rokonet na wypadek gdyby komuś przyszło do głowy wejść na nasz teren prywatny. Są to jedne z lepszych czujek na rynku. Tutaj znajdziecie więcej informacji na ich temat. Można oczywiście nabyć je w tańszej cenie niż ta, która tam się znajduje. Ale generalnie nie należą one do najtańszych. 

Czujka zewnętrzna WatchOUT RK315DT, wyposażona w dwa podwójne elemety PIR oraz dwa kanały detekcji mikrofalowej MW. Urządzanie przeznaczone jest to stosowania na zewnątrz pomieszczeń. Anty-Masking realizowany jest przez 4 aktywne kanały IR, które dokonują również kontroli zabrudzenia soczewki. W zestawie z czujką znajdują się cztery soczewki: kurtyna pionowa, barierowa, dwie soczewki szerokokątne (jedna zamontowana), uchwyt montażowy oraz akcesoria montażowe.

Oczywiście technika techniką, ale najlepszym zabezpieczeniem jest czujny sąsiad, czego dowodem były dzisiejsze telefony do mnie od czujnej sąsiadki. Panie Marcinie włącza się u Pana kilkakrotnie alarm. Oczywiście uspokoiłem sąsiadkę, tak wiem mój elektryk i człowiek od zabezpieczeń, więc nic niepokojącego się nie dzieje. 

A tutaj obraz z kamer takie jak moje:

Ja swoje przetestowałem i w nocy lepiej to wygląda niż poniżej.

error: Content is protected !!