Kolejne zlecenie tym razem naprawa poddasza w bliźniaku w Łomiankach. Budownictwo z 2006r., klient zgłosił zapotrzebowanie wymiany zabudowy płyt karton gips, na których powstały zacieki spowodowane przez wcześniej przeciekający dach. Dach został naprawiony, wiec przyszedł czas na wymianę zabudowy gips karton..

Naprawa ocieplenie poddasza Łomianki

A tak wyglądał pokój na poddaszu u klienta.

Wielką nie wiadomą było to, co zastaniemy po zerwaniu płyt, zatem czas na otwarcie puszki Pandory

JEŚLI CZYTASZ TEN WPIS I JESTEŚ ZAINTERESOWANY OCIEPLENIEM PODDASZA DOMU Z ZASTOSOWANIEM DOBREJ JAKOŚCI MATERIAŁÓW ORAZ PRZESTRZEGAJĄC WSZELKICH ZASAD PODCZAS WYKONYWANIA ZABUDOWY PODDASZA

ZAPRASZAM SERDECZNIE DO KONTAKTU

Ku naszemu zdziwieniu po wycięciu dziury w płycie zaskoczył nas praktycznie zerowa izolacja – śladowe ilości wełny. Tak to jest jak dom typu bliźniak buduje developer na sprzedaż… najtańsza wełna, wcisnęli 5cm, aby na sprzedaż. Tak, więc budynek i jego dach jest praktycznie nie ocieplony. Koszty ogrzewania około 4tyś rocznie za niespełna 120m2 – powinno dawać do myślenia właścicielowi.

Stelaże zostawiamy, widok po zerwaniu płyt i wyjęciu wełny. Nad poddaszem znajduje się również nieocieplony strych. Nasza rekomendacja, aby zastosować 2×15 cm wełny.

Czas zabrać się do pracy i w uzgodnieniu z Inwestorem układamy między krokwie 15 cm wełny Knauf oraz na krokwiowo kolejne 15 cm.

Czas na folię paroizolacyjną

No i w końcu czas na nowe płyty z karton gipsu

Oczywiście pracujemy na sprawdzonych materiałach, więc na wszelkie łączenia stosujemy Gips szpachlowy Semin CE86

oraz specjalne taśmy tuff-tape – potocznie nazywane amerykanką. Tylko taki zestaw gwarantuje spokój i brak pęknięć. Akryl stosują Ci, co idą na skróty – także przy wyborze wykonawcy warto spytać, jakie materiały i rozwiązania stosuje – niska cena i brak powyższych rozwiązań prędzej czy później wyjdzie na jaw w postaci pęknięć na poddaszu.

następnym etapem będzie szlifowanie wszystkich łączeń i poprawek w tym ścian, gruntowanie i pomalowanie całego pokoju. Efekt finalny zaprezentujemy w kolejnym wpisie

Naprawa ocieplenie poddasza Łomianki

error: Content is protected !!