Kolejne zlecenie tym razem naprawa poddasza w bliźniaku w Łomiankach. Budownictwo z 2006r., klient zgłosił zapotrzebowanie wymiany zabudowy płyt karton gips, na których powstały zacieki spowodowane przez wcześniej przeciekający dach. Dach został naprawiony, wiec przyszedł czas na wymianę zabudowy gips karton..

A tak wyglądał pokój na poddaszu u klienta.

Wielką nie wiadomą było to, co zastaniemy po zerwaniu płyt, zatem czas na otwarcie puszki Pandory

Ku naszemu zdziwieniu po wycięciu dziury w płycie zaskoczył nas praktycznie zerowa izolacja – śladowe ilości wełny. Tak to jest jak dom typu bliźniak buduje developer na sprzedaż… najtańsza wełna, wcisnęli 5cm, aby na sprzedaż. Tak, więc budynek i jego dach jest praktycznie nie ocieplony. Koszty ogrzewania około 4tyś rocznie za niespełna 120m2 – powinno dawać do myślenia właścicielowi.

Stelaże zostawiamy, widok po zerwaniu płyt i wyjęciu wełny. Nad poddaszem znajduje się również nieocieplony strych. Nasza rekomendacja, aby zastosować 2×15 cm wełny.

Czas zabrać się do pracy i w uzgodnieniu z Inwestorem układamy między krokwie 15 cm wełny Knauf oraz na krokwiowo kolejne 15 cm.

Czas na folię paroizolacyjną

No i w końcu czas na nowe płyty z karton gipsu

Oczywiście pracujemy na sprawdzonych materiałach, więc na wszelkie łączenia stosujemy Gips szpachlowy Semin CE86

oraz specjalne taśmy tuff-tape – potocznie nazywane amerykanką. Tylko taki zestaw gwarantuje spokój i brak pęknięć. Akryl stosują Ci, co idą na skróty – także przy wyborze wykonawcy warto spytać, jakie materiały i rozwiązania stosuje – niska cena i brak powyższych rozwiązań prędzej czy później wyjdzie na jaw w postaci pęknięć na poddaszu.

następnym etapem będzie szlifowanie wszystkich łączeń i poprawek w tym ścian, gruntowanie i pomalowanie całego pokoju. Efekt finalny zaprezentujemy w kolejnym wpisie