Ocieplenie strychu poddasza Łady

Prace postępują poniżej prezentuje efekt finalnej podłogi na strychu poddasza w Ładach. Wykonana z deski sosnowej na pióro wpust, grubość deski 22mm. Zapraszam do wcześniejszego wpisu

JEŚLI CZYTASZ TEN WPIS I JESTEŚ ZAINTERESOWANY OCIEPLENIEM PODDASZA DOMU Z ZASTOSOWANIEM DOBREJ JAKOŚCI MATERIAŁÓW ORAZ PRZESTRZEGAJĄC WSZELKICH ZASAD PODCZAS WYKONYWANIA ZABUDOWY PODDASZA

ZAPRASZAM SERDECZNIE DO KONTAKTU

Kolejny etap prac to ocieplenie strychu poddasza, zastosowano jedną warstwę pomiędzy krokwiami o grubości 18cm. Użyliśmy wełny Knauf unift lambda 0,035, na to zostanie zastosowana folia paroizolacyjna zbrojona aluminiowa. Metalizowana folia zbrojona o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne posiada ekran odbijający promieniowanie cieplne, który chroni ściany i poddasza przed utratą ciepła.

Ocieplenie strychu poddasza Łady

Wszystkie szczeliny i wszelkie zakamarki zostały wypełnione wełna firmy Knauf Unifit, zachowano ciągłość izolacji przy ścianach szczytowych. Wełna łączy się ze styropianem na elewacji (sciany szczytowe) na elewacji zastosowano produkty firmy Knauf Therm ETIXX Fasada λ 31.

A to już finalny efekt po zamontowaniu foli paroizolacyjnej. Pomieszczenie strychu nad poddaszem użytkowym będzie docelowo służyć do przechowywania rzeczy. W związku z tym, iż przewidziano montaż jednostki rekuperatora na strychu poddasza, należało ocieplić strych. Jednostka rekuperatora powinna być montowana w pomieszczeniach, w których będą dodatnie temperatury, nie powinno się montować w pomieszczeniach nie ocieplonych, w których panują ujemne temperatury.

W tym konkretnym przypadku zastosowano bardzo dobre produkty firmy Knauf, wszelkie rzeczy składowane na strychu nie zostaną zawilgocone. Finalnie powstała spora przestrzeń do wykorzystania na dowolne potrzeby właścicieli domu.

Ocieplenie strychu poddasza Łady

Ocieplenie strychu poddasza Łady

error: Content is protected !!