Dziś dotarło odwodnienie łazienkowe (odpływ liniowy) pod kabinę walk-in pod zabudowę płytki, szerokość 80 cm. Przeznaczony do zabudowy bez brodzikowej. Naszukałem się informacji w sieci, lecz nikt konkretnie nie polecał danego produktu a jak już coś znalazłem to tańsze wyroby chińskie. Gdzieś tam przewinęła się marka Schedpol

Finalnie zdecydowałem się na odpływ liniowy polskiego producenta firmy KESMET 800KNF pod zabudowę płytki. Wybrałem końcówkę odpływu fi40 mm wtedy wysokość zabudowy wynosi 65mm, jest opcja z fi50 wtedy wysokość zabudowy wyniesie 75mm. Odpływ liniowy jak widać na zdjęciach bardzo dobrze wykonany z grubej stali nierdzewnej, jak podaje producent 1,2mm, podobnież wytrzymuje obciążenie do 300kg., Choć nie planuje zapraszać stada słoni do kabiny.

Wybrałem opcję odpływu liniowego z syfonem metalowym, m.in ze względu na wysokość zabudowy. Ten z plastikowym był wyższy i u nas by się już nie zmieścił, gdyż montaż odwodnienia liniowego będzie równo z poziomem podłogi. Producent daje 5 lat gwarancji – mam nadzieje, że nie trzeba będzie korzystać.

Produkt zamówiłem poprzez sklep internetowy armaturasanitarna.comKESMET 800KNF – polecam, szybka transakcja, szybka wysyłka. Zamówione we wtorek a już dziś do mnie dotarł i wieczorem trafi do domu, aby glazurnik mógł go zamontować.

W lepszej cenie ciężko znaleźć coś dobrze wykonanego, będą to raczej chińskie wyroby… rozważałem także odpływ firmy Schedpol – jednak odrzuciłem go z powodu tego, że jest on z anodowanego aluminium a nie ze stali nierdzewnej. Cena i wysokość zabudowy generalnie identyczna a jak to mój wykonawca powiedział – stal to stal. Zatem jeśli ktoś również się zastanawia, jaki wybrać odpływ liniowy to ja na tą chwilę mogę śmiało polecić KESMET, gdyż jego wykonanie mówi samo za siebie.

error: Content is protected !!