Tak jak obiecałem dziś będzie o oświetleniu ogrodu. Jakiś czas temu zamówiłem lampy ogrodowe poprzez Alledrogo jednak nie zwróciłem uwagi na wymiary a dokładnie szerokość słupków zasugerowałem się zdjęciami, bo wszystkie podobne. Gdy dotarły okazało się, że ich wymiar to 6cmx6 i były takie dziwacznie wąskie. Nadomiar tego żarówki w komplecie nie chciały zmieścić się w oprawie… dramat, wiec się zdenerwowałem i odesłałem wszystko.

Zacząłem szukać wiec kolejnych lamp jednak z podstawa 8×8 cm i znalazłem w sklepie Ledstyl.pl

Niestety lampy nie były dostępne od ręki, wiec musiałem poczekać na większa dostawę do połowy maja. Ale lampy już są dostępne, gdyby ktoś szukał lampa o nazwie Havana na żarówkę z gwintem E27 wysokość słupków 45 cm wyższe wg. mnie byłyby za wysokie.

Mi zalezało na wymiennym źródle światła, nie jestem zwolennikiem urządzeń led bez możliwości ich wymiany. Gdy kiedyś żarówka przestanie działać można wykręcić i zamontować nowa a wiadomo, że różnie bywa i wiecznie świecić nie będą. Ja zamontowałem żarówkę typu świeczka, bo takie wchodzą w oprawę o mocy 6W i powiem wam, że daje sporo światła i jest klimatycznie. 

Generalnie zamysł tego oświetlenia jest do spędzania wieczorów na tarasie w ogrodzie. Oświetlenie buduje pozytywny nastrój, nie zależało mi, aby świeciło nie wiadomo jak mocno i po uruchomieniu wszystkiego jest tak jak chciałem 😉

Lampy są ze stali nierdzewnej, klosze z tworzywa sztucznego w zestawie są śruby nierdzewki. Zobaczymy, ale wyrób wygląda bardzo dobrze i cena jest dosyć przystępna. Jeśli ktoś ma dużo punktów świetlnych tak jak u mnie 12 sztuk to myśle, że nie ma się, nad czym zastanawiać. My wybraliśmy w kolorze czarnym są również dostępne w INOX-e. 

Czas zabrać się za montaż 🙂

I zamontowane 😉 a tak serio zeszło mi trochę czasu na 12 sztuk

Wspominałem, że oświetlenie jest podzielone na dwa obwody po 6 sztuk. Sterować mogę telefonem za pomocą Sonoff mini kupiłem na Alliexpress 😉

Takie małe sprytne urządzenie umieszczacie w puszce – ja tak zrobiłem. Paruje się to z domowa siecią Wifi.

Sterowanie poprzez aplikacje eWeLink, różne scenariusze załączania wg. Harmonogramu, sterowanie z każdego miejsca gdzie macie dostęp do i termetu etc. Współpracuje z Alexa lub Googlehome (sterowanie głosowe).

A to już efekt finalny wieczorem 

error: Content is protected !!