Budowa rozpoczęła się z początkiem lipca, początkowo ekipa korzystała ze swojego słabego wysłużonego już agregatu 2kW, który jednak nie dawał rady przy większej ilości urządzeń. Zatem postanowiłem zakupić swój agregat na potrzeby budowy i lepszego komfortu pracy mojej ekipy. Dodatkowo docelowo agregat posłuży, jako awaryjne źródło zasilania, o czym wspominałem w jednym z wpisów na tym blogu.

Nie chciałem wydawać w tej chwili na przyłącze od skrzynki do budynku ponad 1600-1800 złotych, bo tak sobie krzyczeli lokalni elektrycy i bulić za prąd w dosyć drogiej taryfie, jaką jest C11. Przyłącze od skrzynki do budynku wykona mój elektryk z poza Warszawy w cenie pełnej elektryki, system alarmowy, instalacja odgromowa etc.

Minęły dwa miesiące i postanowiłem, zatem podsumować wydatki na paliwo. I tak w lipcu wydałem 116 złotych a w sierpniu 231 złotych, z czego dwa ostatnie dni były bardzo intensywne i agregat chodził praktycznie po 8h dziennie bez przerwy obsługując jednocześnie, pompę wody, betoniarkę, flex-a oraz wciągarkę.

Na pewno koszt zakupu dobrego agregatu jest duży, lecz czy opłaca się nabijać kieszeń elektrowni… płacąc za prąd budowlany jak za zboże przez cały okres budowy. Gdy to przeliczałem przez ten cały okres koszt, który poniósłbym równał się zakupowi dobrego agregatu.

U mnie przez okres zimowy będzie wykonywana instalacja elektryczna i hydraulika – nie spodziewam się większych wydatków pewnie może z 150-200 złotych łącznie pójdzie na paliwo, w przypadku prądu budowlanego musiałbym bulić za to czy korzystam czy nie…. (opłaty abonamentowe nie należą do tanich. Niestety te kwestie nie są uregulowane w naszym kraju i dostawcy prądu przysłowiowo lecą w bambuko i traktują nas zwykłych inwestorów jak firmy oferując taryfę C11. Oczywiście jak ktoś ma blisko sąsiada i może się dogadać, aby pociągnąć sobie kabel i budować na G11 to należy tak robić. Uważam, że wszyscy, co budują systemem gospodarczym powinni być normalnie traktowani a nie jak jacyś przedsiębiorcy…

Plan jest taki, aby przeciągnąć ile się da, aby oddać budynek do użytkowania i podłączyć prąd z taryfą G11.

error: Content is protected !!