Mój wykonawca miał wejść w najbliższy poniedziałek, lecz ma delikatny poślizg wiec na budowie domu pojawi się w kolejnym tygodniu. Mam informację abym zadbał o parapety zewnętrzne, zatem pośpieszyłem zgłębiać i ten temat.

Ponownie poświęciłem trochę czasu, odpuściłem sobie składy budowlane, jeśli jest taka możliwość wolę zamówić konkretny produkt bezpośrednio od producenta i tak trafiłem na firmę Nawroplast.pl firma ma siedzibę w woj. świętokrzyskim, Tokarnia 197a (koło Kielc) 26-060 Chęciny. Tel. kontaktowy – 690 888 800

Parapety będą w kolorze Winchester pod kolor okien, producent oferuje grubość blachy 0,7mm a także dwa rodzaje linii 

Pierwsza linia standard – łamane parapety
A nowsza smuklejsza linia SOFT i tą też smuklejszą będę zamawiał

Są również dwa wykończenia z PP i ABS, niewielka różnica w cenie, więc wybiorę z ABS

To, co mi się podoba to zamówienie składa się telefonicznie lub mailem z podaniem wymiarów okien. Wystarczy wymierzyć wymiary otworu od glifu do glifu i wybrać szerokość parapetów w zależności, jaką grubość ocieplenia stosujecie. U mnie szerokość parapetów wynosi 25cm, ponieważ grubość ocieplenia to 20cm grafitowy styropian wiec 5cm mają wystawać po za elewację.

Będę jutro mierzył na budowie metry i muszę przyjąć zapas 0,5cm na cięcie. Producent tnie na wymiar wiec wykonawca dostaje gotowe parapety. Materiał wysyłany jest kurierem, czas realizacji dosyć szybki, gdy złożę zamówienie w poniedziałek, we wtorek mogę mieć materiał u siebie. Podobnie jest z podbitką, która także jest cięta na wymiar według wskazań wykonawcy, którą będę rozważał.

Producent oferuje parapety stalowe oraz aluminiowe, dosyć duży wybór kolorystyczny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny również przystępne.

Parapety stalowe są wykonane z ocynkowanej blachy a  później powlekane (drewnopodobne) lub malowane proszkowo (w kolorach RAL). Parapety aluminiowe alu-płytka  (aluminiowe parapety z przetłoczeniami typu płytka) oraz te bez  przetłoczeń. 

Więcej informacji na stronie producenta – http://nawroplast.pl/nasza-oferta/parapety-zewnetrzne/

error: Content is protected !!