Zastanawiałem się nad wyborem pełnej cegły klinkierowej w końcu podjąłem decyzję.

Wybór padł na producenta LODE – pełna cegła klinkierowa Krypton kl.50 antracyt 250x120x65. Murarz wyliczył, że na jeden komin potrzebuje 300 sztuk cegły a na drugi 325 sztuk. Wiec z samego rana złożyłem zamówienie. Do tego zaprawa z trasem Kreisel Pozmur KL-130 kolor szary, aby się odciąć od antracytu – 25 worków po 25kg (1kg zaprawy na cegłę). Odrzuciłem Wieneberger oraz Robena. 

Tak oto wygląda kolor antracytowy pod kolor dachówki. Na zdjęciu dziurawka ja kupuje pełna, aby nie mieć kłopotów. Nie będzie pełnej fugi, bo nawet mój murarz broni się przed nią – nie ma cierpliwości do tego, mało, kto umie to robić, aby nie było reklamacji wiec nie chciał się tego podejmować. 

Z perspektywy czasu chciałbym dodać, że wybrałbym jednak inną zaprawę nie szarą a jednak również grafitową. Ponieważ ta szara i tak się zrobiła jaśniejsza. Komin lepiej wygląda jednak z ciemnymi fugami bez odcinania koloru fugą.

To nie jest oczywiście pełna cegła ale zdjęcie dla poglądu

Zamówienie złożyłem w firmie Kowalczyka w Konik Nowy, ul. Terespolska 99. Tam miałem szczęście w dniu wczorajszym spotkałem młodego rzetelnego handlowca, który spełnił moje oczekiwania. Pokazał mi kilka produktów, doradził, dobraliśmy kolor zaprawy etc. No i zaproponował przystępna cenę. Tą osoba jest Pan Radosław Lewandowski tel. 665 910 171 – polecam!!! 

Dziś miał dzień wolny!!! – Odebrał telefon, przyjął zamówienie, choć nie było go w pracy i nie musiał tego robić. Mógł mnie odesłać do siebie do siedziby lub innego handlowała, lecz tego nie uczynił poświecił chwile czasu. Na telefon zabukował mi transport u siebie w spedycji na dzień jutrzejszy. Oby więcej takich handlowców. 

Najlepsze jest, że tam gdzie sporo gotówki zostawiłem w składzie po sąsiedzku też poprosiłem o ofertę mieli sporo czasu. Generalnie minęła doba brak info – dzwonią dopiero o 12 a ja mówię im oooo jak wy macie takie tempo to życzę powodzenia, ale mówiłem, że zależy mi na szybki feedbacku – złożyłem już zamówienie wiec sorry. Nawet gdyby szybciej się odezwali to jak zwykle cenę z d… zaproponowali. 

error: Content is protected !!