Trochę poczytałem o tym Retraflex-ie oraz HAH – Hide a Hose i chyba się z tego wyleczę. Kilka osób miało z tym problemy szczególnie przy długich wężach. Dostałem kosztorys – 2800 pln wykonanie przez firmę i muszę to przemyśleć. Przy tym systemie należy również brać pod uwagę mocniejszą jednostkę centralną min.5 tyś.

Opcją druga, którą rozważam to wykonanie instalacji samemu, ale pod zwykłą instalację – wąż wtykany w ścianę o max długości 9m. Poniżej prezentuje własnoręcznie wykonany projekt dla projektu Dom w Jabłonkach G2. W tej opcji też wystarczy słabsza jednostka w granicach 3,5-4 tyś złotych.

Jednostka Centralna Cyclovac umiejscowiona w garażu, wyrzut w ścianie bocznej. Gniazdo w garażu przewidziane do sprzątania kotłowni/garażu oraz samochodu w garażu lub na podjeździe. Podejście pod Wally Flex w wiatrołapie dla niewtajemniczonych to coś takiego.

Główne gniazdo obsługujące parter byłoby zlokalizowane zaraz za wiatrołapem na ścianie przed wejściem do łazienki. No i w kuchni słynny VROOM.

Na piętrze dwa gniazda.

error: Content is protected !!