Dziś większe postępy w pracach dotyczących zakresu ścian działowych na piętrze. Przy okazji wyszło małe spięcie z murarzem w zakresie otworów pod drzwi wewnętrzne. Generalnie spytał, aby ustalić, jaka ma być wysokość drzwi w świetle muru na gotowo po posadzkach. Ustaliłem, że ma być 2060 cm dla ościeżnic regulowanych bez przylgowych. Projekt zakłada drzwi 80 wiec uzyskałem informacje od dwóch producentów, że należy wykonać otwór 88 lub 90 cm. Na szybko sprawdziłem katalogi i wszędzie info, że optymalnie 90 w świetle należy zostawić.

Drzwi wewnętrzne będą Asilo lub Porta do decyzji na późniejszym etapie. Majster jednak bez zapytania zrobić otwory po 92 cm… no i była dyskusja. Wieczorem wpadł kierownik budowy sprawdzał więźbę itd no i padł temat otworów, ustaliliśmy, że na etapie tynków ekipa nałoży narożniki i wtedy się zmniejsza o 1-2 cm i będzie ok. 

Na koniec dnia wylano w końcu słup od frontu i zaczęto brać się za ściany działowe na dole i poszły pustaki startowe pod kominy (zalane betonem), które będą pełnić stopę kominową.

Na wprost po prawej sypialnia + garderoba, następnie łazienka
Od schodów po lewej wyprostowana ściana od pralni
Po lewej stronie wejście do łazienki
stopa kominowa starter
error: Content is protected !!