W końcu nadszedł czas, aby zając się miejscem w którym będzie nasza spiżarnia oraz przyszły kominek.

Taka drobna uwaga, abyście przypilnowali swoich wykonawców, aby przypadkiem wam niżej nie wymurowali trójnika, który będziecie łączyć z wkładem kominkowym. Widziałem, u nie których osób, że dość nisko to jest zrobione i potem jest problem przy montażu wkładu.
Kolejna ważna rzecz to wybór trójnika w kominie 90st czy 45st ja wybrałem jak widzicie 90st ponieważ są trwalsze na ewentualne rozszczelnienia. Ponadto te 45st są droższe w zestawach kominowych.

A było tak miło

Od dłuższego czasu miałem złe przeczucie, które potwierdził Pan od pomiaru okien, gdy zapytał mnie ile przewiduje styropianu na posadzkę grubości wylewki.

Dziś na budowę został ściągnięty kierownik budowy okazało się, że mój wykonawca przyjął sobie sam swoje parametry – nie stosując się do projektu. A dokładnie chodzi to styropian na gruncie. W przypadku parteru bez garażu, gdzie projekt przewiduje zastosowanie styropianu 15 cm + 7 cm wylewki. Niestety przestrzeń, jaka pozostała to łącznie 17 cm, wiec wejdzie 11 może max 12 cm styropianu + wylewka 5cm a powinna być 7cm.

Jestem mega wk…., myślałem, że zarówno kierownik dopilnuje tej kwestii jak i wykonawca stosując się wg. projektu. Teraz ten unika tematu i nie chce się przyznać do winny, ze przez rutynę popełnił błąd. Jutro finalne rozliczenie po odbiorze więźby przez kierownika. Dekarze wchodzą już jutro.

Teraz generalnie muszę pomyśleć, co zrobić, aby nadrobić odchudzoną posadzkę o te 4cm styropianu czy stosować taki sam o lambdzie 0,36 czy iść w grafitowy z niższa lambda kosztem jego twardości. No i druga kwestia, że za ten dość istotny błąd ktoś musi zapłacić, ponieważ wpływa on na pogorszenie parametrów izolacji budynku.

Mało tego zauważyłem również, że ekipa nie wykuła otworów na poddaszu w pustakach wentylacyjnych do wentylacji grawitacyjnej.

error: Content is protected !!