A więc w weekend spędziłem czas na porównywaniu parametrów różnych producentów. Po godzinie odrzuciłem Termo Organike Galaxy dobrze się nie pospieszyłem to pół środek, jeśli ktoś się decyduje na grafit. 

Dziś złożyłem zamówienie ale nie wybrałem białego styropianu Austrothermu 0,038 choć to bardzo dobry produkt 😉 Potrzymam was trochę w niewiedzy ale wybór jest z górnej półki. Jak materiał przyjedzie to wam powiem. Dzięki temu, że nie zamówiłem tam gdzie mi zaproponowali  super cenę ich zdaniem wyszło mi na dobre bo znalazłem miejsce w którym produkt premium otrzymałem w cenie bardzo dobrego produktu 😉 wiec głupi bym był gdybym odrzucił taką ofertę 😉

Swoją droga dziś rozwiązała się sprawa z wykonawca od wylewek, który się nie stawił u mnie na budowie, nie odbierał telefonów od 2 tygodni. No niestety myślał, że machnę ręka na zaliczkę, która pobrał. W związku z tym, że kontakt się z nim urwą telefoniczny postanowiłem powziąć skuteczniejsze kroki. W piątek wysłałem maila z wezwaniem do zapłaty z podaniem terminu zwrotu zaliczki na konto. W przypadku braku reakcji przytoczyłem stosowny art. kodeksu karnego oraz że sprawę zgłaszam do organów ścigania. Wystarczy wydrukować tego maila plus dać pokwitowanie otrzymania zaliczki, który to łaskawie wykonawca raczył podpisać i przypieczętował swoim podpisem z podaniem swojego nr dowodu osobistego.

W dniu dzisiejszym nagle otrzymałem zwrot zaliczki. A mógł to uczynić wcześniej tym bardziej, że sam mu zaproponowałem, aby cześć środków z zaliczki zostawił sobie na poczet poświęconego czasu w postaci wykonanych na mojej budowie pomiarów. W związku z tym, że środki oddał nie będę wspominał nazwy firmy, na pewno nikomu go nie polecę. I taka przestroga dla wszystkich, bo tego wcześniej nie sprawdziłem, ale sprawdzajcie czy docelowy wykonawca prowadzi działalność gospodarcza. Ten mój kombinator zawiesił ją we wrześniu 2017 a w styczniu 2018r raczył pobrać ode mnie i moich sąsiadów zaliczki na poczet wykonania usługi i do tej pory działalność zawieszona.. Ciekawe czy sąsiadom zwróci.

error: Content is protected !!