Nadszedł czas, aby wrócić na inwestycję do naszego przesympatycznego klienta, do tej pory nie miał szczęścia i trafiał na pseudo wykonawców, po których naprawiamy wszelkie prace. Tym razem przyszło nam naprawić przeszło 100m2 sufitu podwieszanego na parterze. Poprzednia ekipa dobrze, że zakończyła prace i zniknęła na tym etapie – tak dosłownie zapadli się pod ziemię. Szczęście w nieszczęściu, ponieważ gdyby to zostało zamknięte mogło to zagrażać niebezpieczeństwu jej docelowym właścicielom m.in stwarzało zagrożenie zarwania się całej konstrukcji.

Po zdjęciu płyt GK tak wyglądały stelaże na niewłaściwej konstrukcji i skąpo pomontowane wieszaki na niewłaściwe kołki.

Sposób ich montażu pozostawiam bez komentarza… wraz z mocowaniem na krótkie kołki szybki montaż zamiast na metalowe kotwy, które są przeznaczone do sufitu podwieszanego.

Zabraliśmy się do demontażu, płyt karton-gips

w między czasie montujemy nowe wieszaki wraz z profilami głównymi i demontujemy stare wieszaki i montujemy łączniki krzyżowe do profili nośnych tworząc krzyżową konstrukcję.

Montujemy wieszaki systemowe typu ES firmy Siniat wykonane z blachy o grubości 1 mm montowane na jedyne właściwe kotwy do sufitów (wbijane) tzw. dyble sufitowe z metalu 6×65 spełniające wszelkie przepisy przeciwpożarowe w przeciwieństwie do kołków nylonowych szybkiego montażu.

Po dłuższej chwili powstaje prawidłowa krzyżowa konstrukcja sufitu podwieszanego, która nie będzie stwarzać niebezpieczeństwa.

Nadmienię, iż pracujemy wyłącznie na sprawdzonych produktach i systemach. Odradzamy oszczędzanie i odmawiamy usługi na tanich podzespołach. Jakość materiału + jakość usługi = brak reklamacji = spokój na lata klienta = zadowolenie klienta.

Dla przykładu zdemontowane tanie wieszaki zastosowane przez poprzednią ekipę o grubości 0,5mm blachy. Niestety takie wieszaki są powszechnie dostępne i sprzedawane m.in w marketach lub na składach budowlanych. Proszę zwrócić uwagę na poniższy film jak się zachowuje wieszak z cienkiej blachy…

A tak zachowuje się wieszak ES firmy Siniat z blachy o grubości 1 mm, posiadający certyfikaty i spełniający wszelkie przepisy przeciwpożarowe różnica jest widoczna gołym okiem. To tak jak ze słynnym Żywcem – Prawie robi wielką różnicę.

To samo tyczy się tanich profili CD z cienkiej blachy, jeśli cała konstrukcja ma być stabilna a nie wiotka należy ją wykonać na sprawdzonych nieodchudzonych produktach, które zawsze doradzamy i rekomendujemy dla dobra naszych klientów.

Sufit podwieszany, Sufity podwieszane,