Dziś wykonawca otrzymał gratisowe szkolenie przeprowadzone na na budowie przez p. Adriana Wiśniewskiego z firmy Greinplast jak prawidłowo należy układać deskę na elewacji. Przysłuchiwałem się i generalnie jest to banalnie proste, ale trzeba przestrzegać wytycznych producenta i nie spieszyć się, aby efekt finalny był zadowalający dla inwestora.

Generalnie chłopaki z firmy Greinplast dbają o klienta dowożą materiał na czas a wykonawca również zadowolony, bo działa na sprawdzonych produktach. Mam nadzieje, że po mojej elewacji zauważy różnice względem innych tynków i przerzuci się na dobre polskie produkty. Dziś docelowe miejsca z przeznaczeniem pod deskę elewacyjną będą zagruntowane a jutro deska elewacyjna będzie klejona do zagruntowanego podłoża i malowana specjalnym lazurem w kolorze złoty dąb, ponieważ ten był najbardziej zbliżony do koloru Winchester, który mamy na oknach i bramie garażowej.

Ja dziś przekazałem wykonawcy wytyczne, co do kolorów na elewacji. Było kilka koncepcji, ale dziś wszystko wymierzone i zaznaczane. Efekt finalny już wkrótce, mam nadzieje, że wam również przypadnie do gustu. Na koniec dnia dojechał tynk Nanosilikon jeden z palety kolorów tj. GRE 6740, docelowy na większość elewacji przyjedzie jutro tj. GRE 5010

Mozaika marmolit będzie Greinplast KGP 937

Preparat do rozcieńczenia tynku silikonowego a nie woda jak to większość wykonawców czyni.. gdzie trzeba mieć głowę aby silikon rozcieńczać wodą…

Zestaw chemii budowlanej do montażu deski elewacyjnej greinplast

No i sama deska elewacyjna – panel elewacyjny Greinplast

Jedno miejsce pod deskę już zagruntowane

Kolejne miejsce pod panele elewacyjne greinplast w przygotowaniu

Jak widać dzieje się ponadto ekipa zawitała na budowie, aby wykonać pomiary kuchni. Do tego przyjechała ekipa, która również zrobiła pomiary i wycenę podbitki z blachy. Panowie konkretni i z takimi lubię rozmawiać, więc szybko doszliśmy do porozumienia. Za miesiąc maja rozpocząć prace w zakresie wykonania podbitki z blachy materiał producenta Ruukki bądź Pruszyński najprawdopodobniej złoty dąb lub grafitowy mat.

error: Content is protected !!