Szczerze mówiąc przy wyborze szafki z umywalką do dolnej łazienki nie kierowałam się materiałem, z jakiego jest wykonana umywalka, ale ogólnym wyglądem kompletu. W sumie dopiero jak już się zdecydowałam na konkretny model szafki, okazało się, że bezpieczniej będzie ją zakupić z sugerowanym wzorem pasującej do niej umywalki, tak aby nie martwić się o dobre spasowanie do siebie obu tych rzeczy. Noi wtedy doczytałam, że umywalka jest dolomitowa:)

Ceramika czy dolomit? Dolomit, czyli inaczej mówiąc lany marmur, to nic innego jak konglomerat zmielonej skały dolomitowej i żywic poliestrowych. Z ceramiki nie da się odlać idealnie prostych i ostrych krawędzi. Z kolei wadą dolomitu może być niska odporność na  działanie mocnych detergentów, zwłaszcza zawierających środki ścierne, amoniak i związki chloru.

tak czy owak wybrałam umywalkę dolomitową w komplecie z szafką 60cm

Szafka wykonana z płyty MDF, lakierowana za pomocą lakieru poliuretanowego i ręcznie polerowana. Frezowane uchwyty, system szufladowy wyposażony w system cichego domyku, z pełnym wysuwem, tak, aby zmaksymalizować pojemność szuflady. 

Komplet charakteryzuje się piękną, prawdziwie śnieżną bielą i jakością wykonania klasy Premium. Podobno…;)

Dostawa za 4 tygodnie.

error: Content is protected !!