Dziś zalewany był wieniec, widać tez już ściany szczytowe. Zastanawiam się jeszcze nad wysokością okna. Teraz w projekcie jest na 80 cm od podłogi ale nie wiem czy nie wprowadzimy szybkiej korekty na 90 cm.

Wszystkie okna na poddaszu mamy zmienione na typowe 150/150. Zrezygnowaliśmy z francuskich balkonów, które były standardowo w projekcie. Może są one ładne ale w mojej ocenie nie praktyczne a również powiększają koszt o balustrady czy droższe większe okna. Z perspektywy czasu to oceniam, że był to właściwy wybór. Jeśli w waszej okolicy jest różnego rodzaju ptactwo typu gołębie itd. to trzeba brać pod uwagę, że prawdopodobnie upodobają sobie balustrady i zaadoptują go na swój wychodek…

Nie rezygnowaliśmy za to z okien w dachu połaciowych a wręcz przeciwnie jedno przesunęliśmy z klatki schodowej do gabinetu na poddaszu. Architekt przeliczał doświetlenie pokoi i wszystko jest Ok. 

W przyszłym tygodniu zdejmujemy podpory spod stropu i czas w końcu na słupy przy wejściu i od strony tarasu. Coraz bliżej niż dalej do stanu surowego otwartego.

error: Content is protected !!