Wczoraj i dziś wybieraliśmy pokrycie dachu. Jeszcze wczoraj byliśmy zdecydowani na Creaton Titania – czarny mat – taka dachówka jest też w projekcie domu w jabłonkach standardowo. Ten rodzaj dachówki maja nasi sąsiedzi, więc widzimy jak wygląda na dachu. Jednak to co rzuciło mi się w oczy to niestety widać na tej dachówce niedomalowane boki. Z daleka tego nie widać, lecz jak stałem na podjeździe przed garażem rzucało mi się to w oczy. 

Dziś odebrałem wycenę na Titanię i w efekcie końcowym poprosiłem, aby ponownie przeliczyć mi jaka byłaby różnica w cenie gdybym chciał dachówkę Brass Rubin 13V, która jest wypalana w masie jaki kolwiek odprysk etc jest brązowy wiec jest różnica. Uważajcie bo model 9V Brass-a nie jest wypalany w masie.

W przypadku Titani rzuca się pomarańczowy- ceglany kolor. Doradzano mi, również, że przy naszej powierzchni dachu – 253 m2 ładniej będzie się komponować jednak mniejsza dachówka. 

Ostatecznie zostałem miło zaskoczony bo różnica po max rabatach wyszła tylko 2,5 tys zł.  Ostateczna cena za materiał, rynny, łącznie 6 sztuk okien połaciowych FAKRO (okna dachowe) z czego 4 sztuki drewniane + 2 sztuki PCV łazienkowe ( łazienka oraz pralnia) rynny metalowe w kolorze, robocizna z usługa położenia – 42 000 zł.

Jutro jadę podpisać umowę i zapłacić zaliczkę, udało mi się wcisnąć na jedyny wolny termin tj. 2.10.2017r.

Generalnie to już nie maja terminów na ten rok….ale że ja klient z polecenia i rozmawiałem z nimi o dachu już w lutym to była inna rozmowa. Wszystkich innych zapisują już na 2018…

Okna również wybrane pomiar w przyszłym tygodniu, ale o tym więcej w kolejnym wpisie. 

A tak wygląda Brass na wystawce i na samym dole jedna Creaton Titania. 

A tu zdjęcie z budowy wykonawcy, podjechałem obejrzeć jak wygląda na całym dachu. Właśnie skończyli kłaść.

Wybór dachówki na pokrycie dachu tak to wiedzieliśmy od początku,k że będzie dachówka ceramiczna m.in ze względu na użytkowe poddasze będzie ciszej podczas deszczu ale także, że jest to sprawdzony materiał na lata i nie chcieliśmy oszczędzać.

error: Content is protected !!