We wcześniejszych wpisach wspominałem o bramie garażowej i byłem już zdecydowany na zakup bramy Wiśniowskiego Unipro profil o grubości 4cm. Jednak zmieniłem zdanie i zakupuje bramę marki Novoferm rozmiar 5000×2250 z napędem Novomatic 563s w kolorze Winchester. Dlaczego?

Czasem jak to mówią nie warto się spieszyć i jak masz czas porównać produkty to zrób to i dokonaj właściwego wyboru.

Historia przedstawia się następująco, brałem pod uwagę jednego dystrybutora w bliskiej odległości mojej budowy. Z jego strony miałem wycenę bramy Wiśniowski oraz Hormann. Jednak, gdy poprosiłem o dosłanie jeszcze wyceny trzeciego producenta, którego również posiada w sprzedaży marki tj. Krispol do dziś nie otrzymałem oferty. Z zasady czasem się przypomnę, ale to drugiej stronie winno zależeć na mnie kliencie. A w tym wypadku przysłowiowo mnie olano lub zapomniano o mnie. A ja czegoś takiego nie toleruje. Jestem klientem, wydaje nie małe pieniądze, wiec zadaje pytania, biorę różne konfiguracje i producentów pod uwagę – mam do tego prawo. Jak ktoś nie potrafi tego uszanować i poświęcić mi czasu to sorry – bye bye

W związku z tym  zgłosiłem się w inne miejsce bardziej przyjazne i nastawione na klienta i jego oczekiwania. Mowa o firmie RAPI-Rafał Piwowarczyk, mieszczącej się przy ul. Cymbalistów 6 w Warszawie. Polecam kontakt tel. 601 343 601, http://www.rapi.com.pl/

W biurze poznałem p. Marzenę Piwowarczyk, która poświęciła mi swój czas i przedstawiła zalety kilku bram, które posiada w ofercie. W tym była brama Wiśniowskiego oraz brama firmy Novoferm, którą się mocno zainteresowałem. 

Sam pracuje w branży sprzedażowej, wiec jestem trudnym klientem, ale też, gdy widzę, że ktoś się stara i nie jest nachalny w oferowaniu mi szczególnie konkretnego produktu a przedstawieniu producentów, których posiada w ofercie i pozostawienie wolnego wyboru klientowi – zyskuje w moich oczach i tak, też było w przypadku p. Marzeny.

Kilku innych sprzedawców od razu skreśliłem, bo oferowali mi wyłącznie Wiśniowskiego, pomimo, że mieli także innych producentów a tak naprawdę nie wysilili się i nie przedstawili mi żadnej innej alternatywy, nie wysłuchali moich oczekiwań, co zaczęło wzbudzać moje podejrzenia. Możliwe, że każdy inny klient nie zwróci na to uwagi. Nie mam dowodów, ale domniemywam, że za tym wszystkim stoi ostry marketing a także sowite prowizje za sprzedaż konkretnego producenta. Dlatego inne marki, nie mają takiej siły przebicia a wcale nie są gorsze a wręcz nawet lepsze. Tylko jak się o tym ma klient dowiedzieć jak mu się nie przedstawia oferty.

Całe szczęście udało mi się poznać ofertę firmy Novoferm i powiem wam tyle jeśli rozważacie zakup bramy – poszukajcie takiego dystrybutora, który przedstawi wam ofertę 3 producentów do wyboru z uwzględnieniem marki Novoferm i sami podejmijcie decyzję.

Dlaczego ja wybrałem Novoferm – m.in z tego względu:

Novoferm jest bramą niemiecką podobnie jak Hormann, wyróżnia się na tle pozostałych bram m.in okuciami bocznymi sekcji które są w kolorze RAL 9002 jak panele od środka, przez co wizualnie tworzy to jednorodną całość, dodatkowo prowadnice pionowe również mają kolor RAL 9002.Kolejnym atutem tych bram jest fakt że górna blenda jest w kolorze zamawianej okleiny zewnętrznej. Poniższy link do filmu, który przedstawia o co kaman 🙂

Z tego, co się orientuje w Wiśniowskim prowadnice pionowe w kolorze od wewnątrz są chyba dostępne dopiero w tej droższej wersji Thermo, choć ten profil też nie jest w pełni wykonany wytłoczony z jednego kawałka blachy o grubość 6cm tylko w jakiś sposób łączone, aby mieć grubość 6cm.

-Profil Novofermu ma grubość 4,5cm versus Wiśniowskiego UniPro 4cm

– sprężyny skrętne przewidziane na 50.000 cykli natomiast u Wiśniowskiego 20.000 cykli  
– w novoferm lepsza uszczelka na dolnym profilu, w wiśniowskim ta lepsza dopiero w tym droższym modelu. 

– bardzo praktyczna rzecz, jaką umożliwia Novoferm to montażu fotokomórek w świetle bramy zamiast w świetle muru czyt. na elewacji. Wiśniowski nie umożliwia czegoś takiego. Mam dzieci i wiadomo, gra w piłkę, rowery i dzieci równa się ewentualne uszkodzenie fotokomórki na elewacji. Gdy wyrwie się z elewacji wiadomo kłopoty i jeszcze raz kłopoty. Poniższy film przedstawia jak to jest rozwiązane w przypadku tego producenta:

– Novoferm przewiduje 5 profili przy wysokości bramy 2250, co to dokładnie oznacza? A to, że są mniej narażone na odkształcenia, u konkurencji Wiśniowskiego występują 4 profile a zarazem wyższe. Przy ciemnych kolorach typu np. Antracyt i szerokich bramach typu 5m podobno robią się banany z profili. Takie opinie można znaleźć w sieci,  gdy nie zastosuje się dodatkowych wzmocnień – opcja za dopłatą.

– kolejne różnice Wiśniowski rolki metalowe łożyskowane, Novoferm rolki plastikowe bez łożysk
– dokupienie tzw. radia – sterowanie do bramy wjazdowej w ogrodzeniu  droższe przy Wiśniowskim, gdy wybieramy napęd Somfy około 300pln względem radia do Novofermu.

– W przypadku mojej 5m bramy będzie zamontowany napęd Novomatic 563s umożliwia on wentylacje garażu (podniesienie bramy na wysokość 10 cm na 60 minut)

Dodatkowo będę miał zamontowany pakiet antywłamaniowy WK2/RC2 (system dodatkowych rygli obrotowych, które automatycznie ryglują bramę po zamknięciu oraz blachy wzmacniające i utrudniające dostęp i odryglowania napędu). Oczywiście są takie ręczne rygle za kilkaset zł do nabycia, ale w przypadku napędu automatycznego trzeba pamiętać o jego zwolnieniu w innym wypadku łatwo zerwać pasek lub spalić silnik. Dlatego też takie rygle to półśrodek do stosowania na wypad na weekend. Ja nie lubie półśrodków, dlatego też będzie WK2 i nie muszę myśleć wszystko samo się będzie ryglować z automatu. Tutaj też krótki film na ten temat –

– kolejna rzecz to zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców, poniższy film przedstawia dokładnie, o co chodzi –

Poniżej różnice widoczne na zdjęciach – znalezione w sieci.

Brama segmentowa Wiśniowski
Brama segmentowa Novoferm

Reasumując, miałem trzy oferty Wiśniowskiego, który wychodził najtaniej, ale jak widać nie miał tego, co oferuje konkurencja lub miał, ale w opcji Thermo, lecz tutaj cenna po prostu nie odpowiada temu, co się oferuje klientowi.

Drugą oferta to Novoferm delikatnie droższy od Wiśniowskiego jednak grubszy profil bramy o 0,5cm (4,5 cm) i wiele ciekawych dodatkowych rzeczy. W zasadzie oferuje to, co producent Hormann, lecz jest tańszy od niego. Trzecia oferta to oczywiście najdroższa oferta marki Hormann, droższy od Novofermu, ale to raczej z tego powodu, że producent ma taka politykę i życzy sobie płacić za markę. 

Finalnie wybór padł nie na najtańszą opcję a wypośrodkowaną, czyli Novoferm, co uważam za bardzo dobry wybór. Na pewno na blogu znajdzie się relacja z montażu bramy oraz dużo zdjęć, aby pokazać, co prezentuje produkt tego producenta.

Sam montaż zgodnie z zaleceniami p. Marzeny odbędzie się po wykonaniu tynków i wylewek. Nie ma potem niepotrzebnych przeróbek, że brama nie dochodzi do wylewki itd.Swoją drogą nie wiedziałem, że Novoferm od ponad 60 lat produkuje bramy, szukałem informacji o tym producencie przed podjęciem ostatecznej decyzji. Historię na temat firmy można znaleźć tutaj  – https://www.novoferm.pl/o-nas/

error: Content is protected !!