Dla zainteresowanych, którzy szukają alternatywnego źródła zasilania na budowę w postaci agregatu, gdy nie masz przyłącza i myślisz o pozostawieniu go jako docelowe awaryjne źródło zasilania.

Zdecydowałem się zakupić agregat marki Fogo FH6001R z AVR – moc znamionowa 5,6kW max 6,2kW – silnik Hondy – GX390 moc 11KM, 8,2kW. Agregat docelowo zostanie w domu jako awaryjne źródło Na wypadek braku prądu. (docelowo jednak sprzedałem po budowie)

Pomimo, że mam skrzynkę z przyłączem przeliczyłem to sobie i będę budował przy pomocy agregatu. Nie mam zamiaru nabijać kieszeni elektrowni i płacić za prąd w taryfie C11 (budowlana). To co bym zapłacić im przez przeszło rok – mam w tej cenie agregat.

Od siebie dodam, ze szkoda kasy na jakieś marketów-ki, które nie dają rady. Majster na początku działał na takim z marketu za 1 tyś – Matrix 2,5kW i przeklinał. Przy działającej betoniarce, gdy załączał flexa agregat nie dawał rady i jeden na drugiego musiał spoglądać czy może użyć flexa czy może betoniarki.

Natomiast mój zakupiony agregat Fogo ciągnie trzy urządzenia naraz (tj. Betoniarka 220V – 800W, flex 2200W oraz pompę wody 1000W i nie zamiałknie i ma jeszcze zapas mocy.

error: Content is protected !!