Zabudowa poddasza Łady pod Warszawą

Trochę czasu upłynęło od ostatniej publikacji postępu prac dot. ocieplenia i zabudowy poddasza na inwestycji w Ładach. Rolki wełny Knauf systematycznie ubywały i znajdowały swoje miejsce pomiędzy krokwiami pierwsza o grubość 18cm (taką grubość można było zastosować) a także przyszedł czas na drugą warstwę o grubości 15 cm na krokwiowo. W drugiej warstwie w uzgodnieniu z nasza p. Inwestor zastosowano wełnę mineralną KNAUF UNIFITWspółczynnik przewodzenia ciepła  λD = 0,033 W/mK. Wełna o tych parametrach posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne i akustyczne, dzięki swojej gęstości bardzo dobrze zachowuje swój kształt i nie rozpada się jak tanie niskiej jakości wełny mineralne, których nie polecamy i nie stosujemy przy ocieplaniu poddaszy.

Ekipa, która równolegle z nami pracowała skończyła właśnie elewację, na znanych nam produktach firmy Greinplast. Dzięki zastosowanie deski elewacyjnej Greintplast budynek zyskał z zewnątrz wyjątkowego wygląd.

JEŚLI CZYTASZ TEN WPIS I JESTEŚ ZAINTERESOWANY OCIEPLENIEM PODDASZA DOMU Z ZASTOSOWANIEM DOBREJ JAKOŚCI MATERIAŁÓW ORAZ PRZESTRZEGAJĄC WSZELKICH ZASAD PODCZAS WYKONYWANIA ZABUDOWY PODDASZA

ZAPRASZAM SERDECZNIE DO KONTAKTU

No dobrze, ale nie o elewacji będzie tu mowa a o zabudowie poddasza, wiec poniżej zdjęcia z przeprowadzonych prac.

Druga warstwa wełny KNAUF UNIFIT nakrokwiowo

Poniżej zdjęcie 1 warstwy wełny mineralnej KNAUF UNIFIT pomiędzy krokwiami z zastosowaniem zasznurowana oraz druga warstwa wełny mineralnej KNAUF UNIFIT na krokwiowo.

W każdym miejscu, gdzie występuje wieszak Rigips do poddaszy, jest dokonane nacięcie, aby wełna obejmowała wieszak, dzięki czemu wełna jest rozprężona a nieściśnięta. Przy wykonywaniu konstrukcji zabudowy poddasza zastosowano wieszak Rigips do poddaszy o grubości 1mm, dzięki któremu cała konstrukcja jest sztywna, w przeciwieństwie do innych tanich zamienników, których grubość deklarowana odbiega od rzeczywistej po zmierzeniu suwmiarką.

Dlaczego zabudowa okna dachowego jest bardzo istotna? Niestety, przy wykonywaniu zabudowy poddasza, wielu wykonawców popełnią tutaj karygodny błąd nie wykonując konstrukcji z węgarkiem po to, można było ocieplić okno połaciowe. W naszym konkretnym przypadku dodatkowo z uwagi na dosyć mała przestrzeń między krokwią a ramą okna dachowego wspólnie z Panią Inwestor ustaliliśmy, iż zastosowana zostanie płyta PIR, która będzie najlepszym rozwiązaniem, który zniweluje wszelkie ew. mostki termiczne, które mogą wystąpić na przestrzeni krokiew – rama okna połaciowego.

Współczynnik przewodzenia ciepła  dla zastosowanej płyty PIR – λD = 0,022 W/mK

Po ułożeniu drugiej warstwy wełny i wykonaniu zabudowie okna dachowego wraz z dociepleniem zastosowaliśmy folie paroizolacyjną zbrojona aluminiową. Metalizowana folia zbrojona o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne posiada ekran odbijający promieniowanie cieplne, który chroni ściany i poddasza przed utratą ciepła. Efekt poniżej:

Podobnie jak w poprzednim pomieszczeniu do docieplenia ramy okiennej zastosowaliśmy płyty PIR.

Do wstępnego spoinowania zastosowano produkty firmy Rigips Vario. Do spoinowania zastosowana została taśma fizelinowa FIBAFUSE MAX.

Na wielu etapach naszych prac przykładamy wagę do szczegółów i tak też jednym z nich jest np. wtapianie taśmy Tuff Tape w narożnikach wewnętrznych przy użyciu lasera krzyżowego. Dlaczego tak?

Dlatego, aby wszystko było prosto wyśrodkowane – dla nas liczy się, JAKOŚĆ, każdy taki szczegół wpływa na jakość oferowanej usługi. Tym się wyróżniamy względem innych wykonawców, którzy idą na skróty, aby szybciej zakończyć zlecenie.

W trakcie płytowania 🙂 nasze szerszenie “DEWALT”-y odpoczywają.

Zabudowa poddasza Łady

error: Content is protected !!