Na budowie ma miejsce zasypka fundamentów. Przywieziono 270 ton piachu zasypowego – 9 ciężarówek po 30 ton. Trochę piachu zostało przyda się pod taras.  Ważny jest piach zamawiajcie zasypowy, który poddaje się zagęszczeniu!

Na sam koniec operator koparki niestety wk… mnie bo w ciągu dnia rozwalił rurę fi160 doprowadzająca powietrze do kominka, którą wcześniej wstawił hydraulik. Operator myślał, ze tego nie zauważę bo zasypał rurę. 

Na szczęście czujny pomocnik majstra dał mi cynka. Czekałem cierpliwie czy się przyzna przy finalnym rozliczeniu ani mru mru. W końcu odjąłem ile należy się za rurę i koszt ponownego montażu przez hydraulika. Mocno zdziwiony tym faktem naskoczył na mnie. Uprzejmie poinformowałem, że nie akceptuje szkód – jeśli coś się uszkodzi ponosi się tego koszty. Jeśli chce tyle na ile się umawialiśmy – zapraszam z nowa rura na budowę, jak wymieni dostanie tyle ile było ustalone.

Parsknął pod nosem ze więcej tu na moją budowę nie przyjedzie. 

Ja również go już nie zaproszę – myślał, ze nikt nie zauważy…. ech co za ludzie. Gdyby uczciwie się przyznał, że niechcący łychą zahaczył i rura się już do niczego nie nadaje przystałbym na przysłowiowe 50 pln za sama rurę a tak go kosztowało nieco drożej.

Jutro rozkładanie kanalizacji, czwartek lejemy chudziaka. 

error: Content is protected !!