Jak już kiedyś wspominałem podjąłem się nie lada wyzwania tj. zorganizowania ponad 40 osób w zakresie budowy wodociągu o długości 400m w naszej wewnętrznej prywatnej drodze dojazdowej. 

Udało mi się znaleźć wszystkich udziałowców wewnętrznej drogi – wysyłałem nawet listy pocztą, z prośbą o kontakt, wiele osób nie znało się i nie miało kontaktów do siebie. Uzyskałem od wszystkich  pełnomocnictwa, aby działać w ich imieniu i w ich interesie. Przy tej okazji założyłem także nasza wewnętrzną grupę dyskusyjną na Google, aby sprawnie odbywała się komunikacja pomiędzy wszystkimi. 

Posiadając pełnomocnictwa w imieniu wszystkich udziałowców drogi mogłem:

1. Podpisać porozumienie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w zakresie budowy wodociągów, aby to nie trwało 10 lat tylko max, 2 jeśli będziemy współfinansować częściowo inwestycje dotyczyło to pokrycia kosztów projektu i uzyskania pozwolenia. Miało to miejsce w marcu 2018r

2. Wystąpiłem o decyzję celu publicznego

3. Zebrałem należną kwotę na projekt od wszystkich udziałowców. Co też nie było proste bo kilka osób posiada działki inwestycyjnie i nie byli zainteresowani, aby dokładać się.

4. Zorganizowałem akt notarialny i logistycznie zebrałem ponad 40 udziałowców drogi w kancelarii w jednym terminie, aby ustanowić służebność gruntową na rzecz spółki w zakresie wodociągu i kanalizacji. 

5. Zleciłem wykonanie projektu budowlanego wodociągu – polecam InstalSerwis 604 242 502 – mega rzetelny właściciel firmy – projektant i przyjaźni zespół. Działają generalnie w różnych miastach, przystępni cenowo z wieloletnim ponad 20 letnim doświadczeniem!

6. Uzyskałem zgodę od ZDM na zajęcie pasa, aby zrobić przejście pod jezdnią w cel wpięcia się w istniejący wodociąg.

7. Dziś wystąpiłem o pozwolenie na budowę.

Kolejne pkt. jeszcze przede mną zanim nastąpi wbita przysłowiowa pierwsza łopata, czyli po uzyskaniu pozwolenia przekazanie i przepisanie na spółkę MPWiK. Następnie zostanie rozpisany przetarg na wykonawcę i wtedy mogą rozpocząć się roboty budowlane i będziemy mieli miejska wodę.

error: Content is protected !!