Tak jak już wspominałem łączenie będzie 7 sztuk okien dachowych połaciowych (dachowych) firmy Fakro. Dopytywałem ekipę o Veluxy podobno w ostatnim czasie ich jakoś się pogorszyła w szczególności ram etc. Wiec utwierdziłem się, że dokonałem właściwego wyboru wspierając polskiego producenta, jakim jest Fakro.

  • od frontu 3 sztuki – pokój, łazienka, sypialnia,
  • od strony ogrodu 4 sztuki – pokój, klatka schodowa, pralnia, gabinet. 

Wyłaz dachowy Velux będzie na 99% jeden przy mniejszym kominie od strony ogrodu (kotłownia-gaz). Za każdym kominem będzie tzw. stopień/ława. Myślę, że to rozwiązanie jest najrozsądniejsze. Wyłaz nie jest ocieplony wiec to dodatkowe źródło straty ciepła przez dach, wiec nie ma sensu robić ich dwóch przy każdym kominie. 

Kolejny temat, który muszę rozwiązać jutro to kominek wentylacyjny do garderoby w dachowce oraz kominki odpowietrzające do pionów kanalizacyjnych. Oba się różnią, więc na to trzeba zwrócić uwagę i podjąć decyzje czy ma być ceramiczny czy z plastiku. Podobno ceramiczne (np. Creatona, rozpadają się po 4 latach) mnie to nie dotyczy, bo wybrałem Brass, ale podobnież lepiej do pionów wybierać plastiki. Jeden minus plastików to taki, że kolor może się różnic względem dachówki. Jutro zobaczę jak to wygląda na żywo i podejmę decyzję czy plastik czy ceramiczne.

Kominek dachowy wentylacyjny ceramiczny Brass
error: Content is protected !!