W związku z tym, że otrzymuje wiele prywatnych zapytań o nasz projekt systemu nawadniania ogrodu zamieszczam go poniżej. Mam nadzieje, że poniższe informację pomogą wam w budowie waszych systemów 🙂 

Projekt wykonała dla nas firma PHU KRIS tel. 605 293 104  WWW – PHU KRIS SYSTEMY NAWADNIANIA – indywidualne zapytania można do nich kierować na maila: projekty@phu-kris.com – realizują także wysyłki materiału.

Projekt systemu nawadniania ogrodu został wykonany bezpłatnie pod warunkiem, że materiały zostaną zamówione u nich. Szczerze, niższych cen pewnie nie uda się wam znaleźć, wiec polecam ich usługi. Otrzymałem od nich komplet informacji, instruktaż na maila, poprzez telefon etc – nie miałem większych kłopotów, aby poradzić sobie ze złożeniem całego zakupionego materiału. Obsługa na 5 z dużym plusem.

Trochę mi się zeszło na łączeniu kabelków w skrzynce rozdzielczej (tutaj brak schematu, bo nie wiedziałem, na jaki sterownik się zdecyduje) dopiero po nabyciu sterownika Rain Bird opierałem się na jego instrukcji. Na pewno przyda się podstawową wiedzą z elektryki 🙂 ale na pewno każdy z was jeśli się podejmie samodzielnie budowy systemu nawadniania na pewno sobie poradzi.

Schemat połączenia w studzience Jumbo 

W projekcie było zasilenie systemu rurą fi PE25, ja zastosowałem większy przekrój fi PE32, bo taka też posiadałem na wyjściu. Bez sensu było ją zwężać i stwarzać większe opory dla całego systemu.

Schemat podłączenia zraszaczy:

error: Content is protected !!