Wujek dobra rada 😉 przydatne dla wszystkich co się zastanawiają jak wykonać równo ściankę kolankowa uwzględniając położenie murłaty.

Pamiętajcie już na etapie budowy więźby należy uwzględnić fakt delikatnego cofnięcia murłaty względem wewnętrznej ściany tak, aby przed murłatą pozostawić odpowiednia przestrzeń dla podmurówki z pustaka ceramicznego lub pustaka z betonu komórkowego. Projektanci w projektach budowlanych zazwyczaj tego nie przewidują i potem jest zagwozdka jak to wykończyć gips kartonem. Gdybym budował zgodnie z projektem przed murłatą nie zmieściłbym pustaka i nie wyrównałbym ścianki… kombinowałbym pewnie jak to wyrównać styropianem itd., Zatem nie ma idealnych projektów i projektantów ich również trzeba poprawiać.

A tak to wygląda przed tynkami, wysokość pustaka powinna być najlepiej na równo z murłatą, jednak nie wyżej. Najlepiej docinać pustaki w trakcie zamurowywania murłaty. Niestety murarz tego nie zrobił i trzeba było potem to ciąć zgodnie z wytycznymi wykonawcy od zabudowy poddasza z karton gipsu.

error: Content is protected !!